Музика, яка лікує

Щодня ми чуємо музику і навіть не підозрюємо, що звуки можуть допомагати людям при лікуванні різних захворювань. Одним з перших, хто пояснив лікувальний ефект музики був Піфагор. Він стверджував, що музика підкоряється вищому закону (математиці) і відновлює в організмі людини гармонію.
А давньогрецький лікар Гіппократ лікував музикою безсоння та епілепсію. Вчені зробили висновки, що музика може знімати втому й заряджати людину енергією, позитивно впливати на систему кровообігу та дихання.

Слухайте!

Музикотерапевти відзначають, що для кожного конкретного пацієнта треба підбирати індивідуальні мелодії. Та існують універсальні “мелодії-цілителі” для певного психічного стану чи захворювання. Краще слухати музику у зручному положенні із заплющеними очима 10-15 хвилин.
Для покращення настрою слід слухати: “Рондо в турецькому стилі” В.А.Моцарта, “Хабанеру” з опери “Кармен” Жоржа Бізе, “Тріумфальний марш” з “Аїди” Джузеппе Верді.
Забути про неприємності та проблеми вам допоможе: “Аве Марія” Франца Шуберта ,”Колискова” Йоганесса Брамс.
Сонливість проженуть: концерти та сонати Антоніо Вівальді, серенади Франса Шуберта.
Відчуття ранкової свіжості наповнять душу: “Ранковий настрій” Едгарда Гріг, “Ранок” Ріхарда Штраус, симфонічний ескіз “Море” Клода де Бюссі, “Пробудження птахів” Олів’є Мессіна
Під час депресії рекомендовані елегії, ноктюрни колискові. При перевтомі слід послухати записи: Елвіса Преслі, Луі Амстронга, Дюка Веллінгтона.
При порушенні сну зможуть допомогти: п’єси П.І.Чайковського, мелодіх К.Глюка, твори Р.Шумана.
Релігійна музика полегшує біль, дарує відчуття спокою. Головний біль пов’язаний з емоційним переживанням зменшується, коли у вас буде звучати: “Венгерська рапсодія” Ференса Лінца, Сюіта “Маскарад”, Арама Хачатуряна, “Дон Жуан” В.А.Моцарта.

Грайте!

Почуватися краще людині допомагають не лише певні мелодії, але й певні інструменти. Доведено, що арфа гармонійно впливає на роботу серця і здійснює ефективну дію на флегматиків. Барабан допомагає хворому серцю нормалізувати ритм та лікує кровотворну систему. Звуки скрипки лікують душу та допомагають у самопізнанні людини. Цей інструмент благотворно впливає на меланхоліків.

Співайте!

Вчені стверджують, що спів теж може лікувати хвороби. У стародавньому Єгипті співом хору лікували безсоння. Сьогодні фахівці радять без вагання, віддати їх на хор. Хоровий спів також допомагає тим, хто не вимовляє певні звуки. Загалом спів нормалізує фізичний стан людини. Під час цього процесу активно задіяний весь організм: б’ється серце, дихають легені, виконуються рухові функції. Після 5-10 хв. власного співу покращується настрій підвищується активність. Тож слухайте музику, грайте на музичних інструментах і співайте! Дихайте на повні груди і будьте здорові.